Üniversitemizde Mesleki Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı

Kongre, sempozyum, konferans ve çalıştaylarla yoğun bir şekilde yapıldığı üniversitemizde önemli bir çalıştaya daha imza atıldı.  Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinde yapılan çalıştayda mesleki eğitimin sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Üniversitemizde Avrupa Birliği İnsan kaynaklarının geliştirilmesi operasyonel Programı altında yer alan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın sözleşme makamı, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Hibe Faydalanıcı olarak yer aldığı Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Arttırılması Hibe Programı kapsamında Mesleki Eğitimin Sorunları Ve Çözüm Önerileri konulu çalıştay organizasyonu gerçekleştirildi.

Tunceli Üniversitesi, Tunceli Meslek Yüksekokulu, Bingöl Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaklığı ile yürütülen Sürdürülebilir Kalkınma için Mesleki Eğitim Projesi kapsamında Bingöl Üniversitesi’nde Mesleki Eğitimin sorunları ve çözüm önerileri konulu çalıştay Mimarlık ve Mühendislik Fakültesinde düzenlendi. Çalıştaya Bingöl Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu müdürü Prof. Dr. Erkan Boydak, TSO Başkanı Erkan Çalbay, Tunceli ve Bingöl Üniversitesinden Akademisyenler, Üniversite öğrencileri, Meslek Lisesi Okul müdürleri ve öğretmenleri katıldı.

Çalıştayın açılışında Proje tanıtımının ardından Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu, TSO Başkanı Erkan Çalbay, Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Abdulselam Beğiç birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından 6 grup halinde devam eden çalıştayda Mesleki ve Teknik Eğitimin  Temel Sorunları Ve Çözüm Önerileri, Mesleki ve Teknik Eğitimi Cazip Hale Getirilmesi İçin Yapılması Gerekenler ile Örgün, Yaygın ve Uzaktan Eğitim Modelleriyle Mesleki Eğitim” başlıklı konular ele alındı. Çalıştay sonunda sonuç raporu hazırlanarak ilgili mesleki eğitim kurumlarına gönderileceği belirtildi. 

Calistay Haber 1 1

Calistay Haber 2 1