Üniversitemizde Kariyer Günü ve Girişimcilik Etkinliği Yapıldı

Bingöl Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Kariyer ve Girişimcilik Günü Etkinlikleri çerçevesinde Üniversitemiz öğrencilerine yönelik iş arama becerileri, iş arama kanalları ve yöntemleri konferansı düzenlendi. 

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Bingöl Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Konferans salonunda Kariyer ve Girişimcilik Günü Etkinlikleri kapsamında düzenlenen İş Arama Becerileri, İşverenle Mülakat Teknikleri, İş Arama Kanalları ve Yöntemleri konulu konferans düzenlendi. Düzenlenen konferansa Lisans ve Ön Lisans mezun adayı öğrenciler yanı sıra İŞKUR İl Müdürü Fesih Güler, Şube Müdürü Ercan GÖN, Üniversitemiz Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abdulvahap BAYDAŞ ve akademisyenler katıldı.

Düzenlenen konferansta açılış konuşmasını yapan Yrd.Doç.Dr.Abdulvahap Baydaş, İŞKUR tarafından düzenlenen konferansın öğrenciler için önemli bir fırsat olduğunu ifade etti.

Konferansta İŞKUR adına bir sunum yapan Şube Müdürü Ercan GÖN, slâyt eşliğinde öğrencilere mezuniyet sonrası İş Arama Becerileri, İşverenle Mülakat Teknikleri, CV Hazırlama, İş Arama Kanalları ve Yöntemlerini anlattı.

Düzenlenen Konferans hakkında konuşan Bingöl Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fesih Güler, kariyerin sonu olmayan bir gelişme yolu olduğunu dile getirerek “Kariyer, insanın kendini sürekli geliştirebileceğini düşündüğü alanları tespit edip, yaşam boyu bu alanda yoğunlaşarak kendini mesleki, ekonomik, sosyal, fikirsel ve duygusal anlamda tatmin edebilmelidir. Bu kapsamda gençlerimize İŞKUR hizmetleri, iş arama becerileri, kariyer planı yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar, istihdam ve işbaşı eğitim olanakları gibi konularda bilgiler veriyoruz. Öğrencilerimizi iş görüşmeleri ve kariyer konusunda bilinçlendirip geleceğe hazırlama konusunda İŞKUR olarak etkinliklerimize devam edeceğiz" dedi.

Iskur1

Iskur

Iskur2