Üniversitemizde 80 Takımdan Oluşan Futbol Turnuvası Başladı

Üniversitemiz Öğrenci Konseyi tarafından organize edilen halı saha turnuvası başladı. 80 takımın mücadele edeceği turnuvada 500’e yakın öğrenci maça çıkacak.

Öğrenci Konseyimizin düzenlediği turnuvanın eleme maçlarına start verilirken; turnuva, yaklaşık bir ay sürecek. İlk turunda eleme usulü ile oynanacak müsabakalardan sonra takım sayısı 40’a düşecek. İkinci eleme turunda da takım sayısı 20’ye düşecek olan turnuvanın üçüncü turunda 5’er takımdan oluşacak olan 4 grubun mücadelesi şeklinde geçecek. Her gruptan çeyrek finale iki takımın çıkacağı çeyrek finalde oynanacak dört müsabakadan sonra yarı final maçları ve son olarak final maçı oynanacak.

Turnuva hakkında bilgi veren Bingöl Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Murat Artar,  düzenledikleri turnuvanın öğrencilerin birlik ve beraberliği açısından çok önemli olduğunu vurguladı. Turnuva düzenlemedeki amaçlarının da bu olduğunu dile getiren Artar, Bingöl Üniversitesi’nin kardeşçe bir ortam haline gelmesi için öğrenci konseyi olarak buna benzer faaliyetleri düzenlemeye devam edeceklerini belirtti. 

 Turnuva

Turnuva1

Turnuva2