Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ramazan Solmaz’a TÜBİTAK Teşvik Ödülü

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ramazan Solmaz, Türkiye’nin en prestijli bilim ödülü olarak kabul edilen TÜBİTAK Teşvik Ödülü’ne layık görülmüştür.

Temel Bilimler Alanında bu yıl toplam 4 kişinin layık görüldüğü ödüle, Doç. Dr. SOLMAZ’a  “Elektrokimya/malzeme/enerji alanında, korozyon, yenilenebilir enerji kaynakları ve malzeme teknolojisi konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” nedeniyle Teşvik Ödülü verilmiştir.

Teşvik Ödülü, yaptığı çalışmalarla bilime gelecekte uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunabilecek niteliklere sahip olduğunu kanıtlamış, ödülün verildiği yılın ilk gününde 40 yaşını geçmemiş hayattaki bilim insanlarına verilmektedir.

Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Ramazan Solmaz, daha önce 2012 Kurt Schwabe Prize (Uluslararası, Türkiye Adayı), Bilim Kahramanları Derneği- 2013 Genç Bilim İnsanı Ödülü, 2014 FABED Eser Tümen Üstün Başarı Ödülü gibi uluslararası ve ulusal çok sayıda saygın bilim ödüllerine layık görülmüştü.

Üniversitemize, ilimize ve bilim dünyasına yapmış olduğu önemli katkılarından dolayı kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü