Üniversitemiz ile BİNTSO Arasında ‘İşbirliği Protokolü’ İmzalandı

Üniversitemiz ile BİNTSO arasında ‘İşbirliği Protokolü’ imzalandı. 

Üniversitemiz ile Bingöl Ticaret Sanayi Odası Başkanlığı (BİTSO) arasındaki işbirliğini güçlendirmek ve uygulanabilir sonuçları sağlamaya yönelik, AR-GE ve İnovasyon kapasitelerini artırmak için Üniversite-Sanayi işbirliği anlaşma protokolü imzalandı.

Bingöl iş dünyası ve sanayisi için büyük bir adım atıldı. Sanayi alanında en çok ihtiyaç duyulan konulardan biri olan üniversite ve sanayi işbirliği, Üniversitemize gerçekleştirilen imza töreni ile hayata geçirildi. Üniversitemizde gerçekleşen imza törenine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş, BİNTSO Başkanı Erkan Çalbay, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu, Üniversitemiz Genel Sekreteri Doç. Dr. Ramazan Solmaz, BİNTSO Akademik Danışmanı ve Genç Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Alaaddin Yüksel ile BİNTSO Genel Sekreteri Hakan Başbozkurt katıldı.

Yapılan işbirliği anlaşması çerçevesinde oda bünyesinde oluşturulan proje ofisinde Üniversitemiz Öğretim Elemanları tarafından Ticaret Odası üyelerine proje danışmanlık hizmetleri sunulacak. Bunun dışında anlaşmada geçen diğer başlıklar şöyle:

- Üniversite ile oda veya odanın üyeleri arasında bilimsel, teknolojik, kapasite artırma, sertifikasyon veya rekabeti güçlendirme çalışmaları kapsamında ulusal veya uluslararası fon programlarına yönelik proje geliştirme ve yürütme çalışmaları.

- Üniversite ile oda veya oda üyeleri arasında rutin deneylerin yapılmasına yönelik işbirliği yapılması.

- Oda veya oda üyeleri bünyesinde gerçekleştirilecek ihtiyaç analizi, fizibilite çalışmaları, kümeleme ve mentorluk çalışmaları ve benzeri faaliyetlerde üniversitenin teknik ve akademik bilgi birikimi ve tecrübelerinin çalışmalara aktarılması.

- Oda veya oda üyesi işletmelerin ihtiyaç duyduğu eğitim ve danışmanlık faaliyetlerinde, üniversitenin teknik ve akademik bilgi birikimi ve tecrübelerinin çalışmalara aktarılması.

- Üniversitenin lisansüstü öğrencilerinin tezlerini oda veya oda üyeleriyle işbirliği içinde yapmalarına yönelik çalışmalar.

- Üniversitenin önlisans/lisans öğrencilerinin stajlarını ve bitirme projelerini oda veya oda üyeleriyle işbirliği içinde yapmalarına yönelik çalışmalar.

- Üniversite ile oda arasında karşılıklı seminer, konferans, tanıtım etkinliklerine yönelik çalışmalar.

Bingöl Üniversitesi BİNTSO (1)

Bingöl Üniversitesi BİNTSO (3)

Bingöl Üniversitesi BİNTSO (2)

Ticaret Sanayi Odası Başkanı ve beraberindeki heyet, imza töreninden sonra Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Çiftçi, Prof. Dr. Nurullah Saraçoğlu, Prof. Dr. Ekrem Atalan ve Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Ramazan Solmaz’ı makamlarında ziyaret ettiler.

IMG_1639

IMG_1644IMG_1645