Üniversitemiz Bakü Eğitim Fuarında

Üniversitemiz, Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) tarafından Azerbaycan’ın başkenti Bakü'de düzenlenen eğitim fuarı katıldı. Fuarda üniversitemiz standına yoğun ilgi gösterildi. 

Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB), yurtiçi ve yurtdışındaki üye üniversiteler ile birlikte Azerbaycan’ın başkenti Bakü'de eğitim fuarı düzenledi.  Bakü Parkinn Hotel'de düzenlenen tanıtım günlerine Azerbaycanlı yetkililer yanı sıra KÜNİB Başkanı Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye’den 32 üniversite rektörü ile çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi katıldı.

Türkiye üniversitelerini Azerbaycanlı öğrencilerle buluşturan programda, öğrenciler birçok devlet ve özel üniversitenin eğitim olanaklarını yerinde inceleme fırsatı buldu. İlk günden yoğun ilginin yaşandığı fuarda, görsel tanıtım videoları ile birlikte farklı görsel sunumlar yapıldı.

Türkiye üniversitelerini Azerbaycanlı öğrencilerle buluşturan programda, öğrenciler birçok devlet ve özel üniversitenin eğitim olanaklarını yetkili ağızlardan tanıma fırsatı buldu. İlk günden yoğun ilginin yaşandığı fuarda üniversitemiz standı da yoğun ilgi gördü. Fuarda üniversitemizi Ziraat Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Turgay Şengül,  Yabancı Diller Yüksekokulumuz Müdürü Doç. Dr. Bünyamin Söğüt ve Okutman Soner Kaya temsil etti.  

KÜNİB eğitim fuarına, Türkiye'de eğitim almayı planlayan Azerbaycanlı öğrenci adayları tarafından yoğun ilgi gösterilirken; fuarda öğrenci adayları, üniversitelerin tanıtıldığı stantlardaki temsilcilerden eğitim görmek istedikleri fakülteler hakkında bilgi aldı. 

DSC00974

DSC00966

DSC00977

DSC00985

Baku