TÜBİTAK, Proje Destekleri Konusunda Bilgilendirdi

Araştırmacıların TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) desteklerinden daha fazla yararlanmalarını sağlamaya yönelik olarak Bingöl Üniversitesi’nde ‘Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırma Destek Grubu (SOBAG) Bilgilendirme Toplantısı’ düzenlendi.

TÜBİTAK Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırma Destek Grubu (SOBAG) Bingöl Üniversitesinde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Üniversitenin Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya TÜBİTAK uzmanı M. Hamidullah Tarhan konuşmacı olarak katıldı. Bilgilendirme toplantısını Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurullah Saraçoğlu, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulaziz Beki'nin yanı sıra çok sayıda akademisyen takip etti.

Toplantıda sunum yapan M. Hamidullah Tarhan “TÜBİTAK denilince akla genelde fen bilimleri geliyor. Oluşan bu yanlış algıyı değiştirmek, sosyal ve beşeri bilimler alanında da projeleri desteklediğimiz konusunda farkındalık yaratmak için bu toplantıyı düzenledik.” şeklinde konuştu.

 Son yıllarda TUBİTAK’ın birçok iyileştirmeye gittiğini dile getiren Tarhan,  akademik destek programları ile proje başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususları aktarırken, Bingöl’den gelecek olan projeleri beklediklerini belirtti. Program, Tarhan’ın yaptığı sunum sonrasında soru ve cevap şeklinde devam etti.

Tubitak 2

Tubitak 4

Tubitak 7