Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı Öğrencileri Fırat’ta

Bingöl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı öğrencileri, Fırat Üniversitesi ve Üniversite Hastanesine teknik gezi düzenledi.

Fırat Üniversitesi Hastanesine teknik gezi gerçekleştiren Üniversitemiz Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik programı 2. Sınıf öğrencileri, bu kapsamında üniversite hastanesinin arşivi, istatistik ve kodlama birimleri, poliklinik ve klinik sekreterlikleri ziyaret ederek yapılan iş ve işlemler yerinde gözlemledi. Gezi boyunca hastane yetkileri refakatinde Fırat Üniversitesi kampüsleri içerisindeki diğer fakülte ve yüksekokullar da araştırma ve gözlem fırsatı bulan öğrenciler, şehri de tanıma fırsatı buldu.  Üniversite ve hastane ziyaretleri tamamlandıktan sonra öğrenciler, Elazığ’ın ilk yerleşim alanı olan Harput’un tarihi ve turistik yerlerini gezme imkânı da buldu. Öğrencilere gezdirilerek buradaki yetkililer tarafından bölge hakkında tanıtım ve bilgilendirmeler yapıldı.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik Programı öğrencileri, eğitim amaçlı organize edilen ve kendilerinin eğitim ve gelişimine son derece büyük ve pozitif etkilerinin gözlemlendiği bu teknik gezi için desteklerini esirgemeyen eden Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Gıyasettin Baydaş, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Çiftçi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. Hayati Yüksel, Fırat Üniversitesi Rektörlüğü, Fırat Üniversitesi başhekimliği ile gezide emeği geçen herkese göstermiş oldukları özveri, ilgi ve desteklerinden ötürü şükranlarını sundu.

Img 4562

Img 4583