Rekreasyon ve Animasyon Etkinliklerinin Ödülleri Verildi

Üniversitemizde ilk defa yapılan Rekreasyon ve Animasyon etkinlikleri kapsamında düzenlenen sportif faaliyetlerinde dereceye giren öğrencilere madalyaları verildi.

Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen ödül töreninde Kasım ayında üniversitemizde oynanan voleybol, hentbol, masa tenisi, satranç ve kort tenisi kategorilerinde derece giren öğrencilere madalya ve kupaları verildi. Kupa törenine Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdiresi Yrd. Doç. Dr. Sibel Duman, Müdür Yardımcıları, öğretim elemanları ve çok sayıda davetli katıldı. Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdiresi Yrd. Doç. Dr. Sibel Duman, etkinliklerin düzenlenmesini sağlayan Öğretim Görevlisi Üzeyir Kement’e katkılarından dolayı plaket takdim etti.

Turnuvanın koordinatörlüğünü yapan Öğretim Görevlisi Üzeyir Kement, turnuvanın üniversitemizde ilk defa düzenlendiğini ve bundan sonraki yıllarda geleneksel olarak düzenleneceğini dile getirerek; “Bu etkinlikler öğrencilerin boş zamanlarını daha sağlıklı ve bilinçli değerlendirmesi amacıyla yapılmıştır. Rekreasyon, insanların boş zamanlarında özgür iradeleri ile kendilerini yenilemek için yapmış oldukları etkinliklerdir. Bu etkinlikler; sportif faaliyetler, eğlence amaçlı yapılan etkinlikler, kültürel, doğal ve tarihi geziler, gostronomik değerler kapsamında gerçekleştirilen aktiviteler gibi boş zaman faaliyetleri olarak ifade edilebilir. Dolayısıyla, rekreatif etkinlikler insanların eğlenmeleri dışında sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerini, kültürel değerlerin korunması ve gelecek kuşaklara aktarılmasını da sağlamaktadır. Öğrencilerimize bu yaşam tarzını aşılamak için bu etkinlikleri her yıl düzenli olarak mutlaka yapacağız.  Ayrıca önümüzdeki yıl rekreasyon etkinliklerimizin dallarını genişleterek folklor, gezi, gostronomik yarışmalar gibi diğer dallarda da faaliyetler yürütmeyi planlıyoruz. Bu etkinliklerin düzenlenmesinde büyük katkıları olan turizm bölümü öğrencilerine sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum.” şeklinde sözlerini noktaladı.

 Img 1537

Img 1554

Img 1562