Öğrenci Konseyi ODTÜ Yerleşkesinde Yapılan Saldırıyı Kınadı

Bingöl Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı ve Öğrenci Kulüpleri, ODTÜ`de düzenlenen dini programa katılmak isteyen başörtülü öğrencilere yönelik yaşanan saldırıları, yaptıkları ortak basın açıklamasında kınadı.

ODTÜ yerleşkesindeki camide dün akşam düzenlenen bir etkinliğe katılmak isteyen türbanlı öğrencilere yönelik saldırıya bir tepki de Bingöl Üniversitesi öğrencilerinden geldi. Ortadoğu Teknik Üniversitesi yerleşkesinde ODTÜ Meclis Topluluğu tarafından organize edilen dini programa katılmak isteyen öğrencilere yönelik bıçaklı sopalı saldırılara tepkiler devam ediyor. Bingöl Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı ile öğrenci kulüplerinin bulunduğu öğrenci kuruluşları, saldırının kabul edilemez olduğunu belirtti.  Öğrenci Konseyi Başkanı Murat Artar tarafından okunan basın açıklamasında;  “İnanç değerlerimize tahammül etmeyen marjinal birkaç grubun, yaptıkları bu eylem kabul edilemez. ODTÜ’deki dini bir etkinliğe katılan öğrencilere yapılan saldırı, özellikle de türbanlı öğrencilerin hedef alınarak yapılan saldırı tahammülsüzlük örneğidir. ODTÜ gibi özgürlüklerin beşiği olan bir üniversitenin yerleşkesinde bu tür eylemlerin olması üniversiteye zarar vermektedir”  dedi.

Herkesin yaşanan bu saldırılar karşısında tepki göstermesi gerektiğini ifade eden Artar,  “Bu saldırı İslami değerlere sahip insanlara yapılmış bir saldırıdır. İslami değerlere yapılan haksız saldırılar kabul edilemez”  şeklinde konuştu. 

 Img 20150331 WA0002

Img 20150331 WA0005

Img 20150331 WA0007