Model Uçak Kurs Belgeleri Dağıtıldı

Bingöl Üniversitesi tarafından yürütülmekte olan “Bugünün Genci Yarının Girişimcisiyim” projesi kapsamında Türk Hava Kurumu Bingöl Şube Başkanlığı ile ortaklaşa düzenlenen Model Uçak Rehber Öğretmen ve Model Uçak Kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Üniversitemiz tarafından yürütülmekte olan proje kapsamında düzenlenen Model Uçak Rehber Öğretmen ve Model Uçak Kursu sona erdi. Kurs bitimi ile beraber kursa katılan öğrencilere sertifikaları verildi. Üniversitemizde düzenlenen sertifika törenine Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çiftçi, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Abdulkadir Sürücü, THK Bingöl şube Başkanı Ahmet Kıtay, Proje Koordinatörü Ahmet Meyveci ve kursiyerler katıldı.

Törende konuşan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çiftçi,  eğitimin üretime geçişinin önemine değinerek; “Bilim ne kadar ilerlerse ilerlesin teorik bilgiler pratiğe dönüşmediği sürece eğitimde kalıcılıktan söz edilemez. Biz Bingöl Üniversitesi olarak her zaman projelere öncülük yapmaya hazırız. Bu sertifikaların hayırlara vesile olmasını diliyorum.  Projede emeği geçen THK Bingöl şube Başkanı Ahmet Kıtay,  Proje Koordinatörü Öğretim Görevlisi Ahmet Meyveci’ye, Yrd. Doç. Dr. Abdulvahap Baydaş’a, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Abdulkadir Sürücü’ye ve desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş Hocamıza çok teşekkür ederim”  dedi.

Projeyi güzel bir şekilde sonuçlandırdıkları için mutlu olduklarını dile getiren THK Bingöl Şubesi Başkanı Ahmet Kıtay ise amaçlarının proje katılımcılarına havacılık sevgisini kazandırmak olduğunu söyledi. Ayrıca THK olarak yıl boyunca Eskişehir, Erzincan ve Antalya Eğitim Merkezlerimizde Yamaç Paraşütü, Motorlu Yamaç Paraşütü, Yelken Kanat,  Planör, model uçak ve Paraşütle Atlama gibi kurslara katılmak isteyen herkesin ücretsiz olarak eğitim merkezlerinden faydalanabileceğini, kurs başvuruların ise şube başkanlığına yapılması gerektiğini ifade eden Kıtay, bu ücretsiz eğitimlere kurs süreci boyunca yeme, içme ve konaklamanın dahil olduğunu belirtti. 

Img 3217

Img 3229

Img 3240

Img 3256

Img 3237