İstiklal Marşını Ancak Mehmet Akif Gibi Bir Mümin Yazabilirdi

Üniversitemizde düzenlenen Mehmet Akif Ersoy’u anma programında konuşan Gazeteci ve Yazar D. Mehmet Doğan, İstiklal Marşının dini muhteva bakımından zengin bir eser olduğunu belirterek; “Bu marşı da ancak Mehmet Akif gibi bir mümin yazabilirdi” dedi.

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Üniversitemiz Edebiyat Topluluğu tarafından düzenlenen "Mehmet Akif Ersoy'u Anma" programı ile anıldı. Gazeteci ve yazar D. Mehmet Doğan'ın konuk olduğu programda milli şairimizin hayatı ve eserleri hakkında bilgiler sunuldu.

Üniversitemiz Edebiyat Topluluğu tarafından Üniversitemiz Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen etkinlik, büyük ilgi gördü. Gazeteci Yazar D. Mehmet Doğan’ın konuşması olarak katıldığı programa, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ekrem Atalan, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Program, Mehmet Akif Ersoy’un en önemli eseri olan İstiklal Marşının okunması ile başladı. Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerinin de seslendirildiği programda konuşan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ekrem Atalan, Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerinde dönemin bütün yaşanmışlıklarının ve mücadelesinin olduğunu vurguladı.

Programa konuşmacı olarak katılan gazeteci ve yazar D. Mehmet Doğan, Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitler sundu. Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerini, eserlerini ve hayatını anlatan Doğan, “Mehmet Akif, Tek başına yüz yıldır Çanakkale ruhunun yaşamasını sağlayan kişidir. Eserleri ve yaşantısı ile örtüşen biridir” şeklinde konuştu.

 Img 2513

Img 2516

Img 2520

Img 2533