''Genç İlahiyat'' Bingöl'de

Diyanet Radyo Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Cihat'ın moderatörlüğünü yaptığı ''Genç İlahiyat'' programı, Üniversitemiz Rektörlük Konferans Salonunda düzenlendi. Programa konuk olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Dinler ve Kültürlerarası Daire Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz katıldı.

Üniversitemiz Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen program yoğun ilgi gördü. Öğrencilerin ve konukların katıldığı programda salon hınca hınç doldu. Programa konuk olarak katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Dinler ve Kültürlerarası Daire Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, İslami Bilim ve Felsefe konusunun tartışıldığı programda bir sunum yaptı.  Programda konuşan Prof. Dr. Yılmaz, bilim ile din konusuna vurgu yaptı. Dinin bilime karşı olmadığını ifade eden Yılmaz, İslamiyet’in bilime bakışı ve diğer dinlerin bilme bakışı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"Genç İlahiyat" adlı aktüel sohbet programında İslami Bilim ve Felsefe konulu tartışmadan sonra aynı zamanda programın moderatörlüğünü de yapan Mustafa Cihat’ın konseri ile devam etti.

Programa Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ekrem Atalan, Prof. Dr. Nurullah Saraçoğlu, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulaziz Beki, Bingöl Müftüsü Mecit Can, din görevlileri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. 

Img 3446

Img 3447

Img 3451

Img 3459