Fakültelere Birincilikle Yerleşen Öğrencilere Sertifika Verildi

2015-2016 Üniversite giriş sınavlarında aldıkları puanla, Üniversitemiz fakültelerine birincilikle yerleşen öğrencilere, Yükseköğretim Kurumu tarafından gönderilen sertifikalar, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş tarafından verildi.

Üniversitemiz Senato Toplantı Salonunda yapılan sertifika töreninde konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş, “Üniversiteye giriş sınavında başarılı sonuçlar alarak Üniversitemizi tercih eden ve Üniversitemizin fakültelerine birincilikle kayıt yaptıran öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Bu başarılarından dolayı Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından öğrencilerimize birer başarı sertifikası gönderilmiştir. Bu sertifikaları da YÖK Başkanımız adına öğrencilerimize takdim ettik” dedi.

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ise öğrencilere gönderdiği kutlama mektubunda şunları ifade etti;

“2015-2016 Üniversite giriş sınavlarında aldığınız puanla, fakültenizi 1. olarak kazandınız ve kayıt yaptırdınız. Bu sonuç sizin, ailenizin ve bizim ortak sevincimizdir. Bu mektubu, bu ortak sevincin bir ifadesi olarak yazıyorum.

Ülkemizin geleceği ve yüksek hedeflerimiz için sizleri fevkalade önemsiyoruz. Sizleri yetiştirirken nitelikli bir meslek sahibi olmanızı, mesleğinizin yanı sıra, evrensel değerler ve de kendi kültürümüzün değerleri ile donanarak yetişmenizi istiyorum.

Bu süreçte 21. yüzyıl size yaşam boyu öğrenmeyi zorunlu kılıyor. Üniversite eğitimi, size mesleki bilginin yanında, araştırmayı, ifade özgürlüğünü ve farklı fikirlere saygı ile yaklaşmayı da öğretecektir. Bilim felsefesi, insana saygı, yurt sevgisi ve iman duygusu en önemli hayat göstergeniz olmalıdır.

Güçlü ve güvenli bir ülke konumunu hedefleyen Türkiye’nin geleceği, sizlerin elinde olacaktır. Sizler yeni beyin gücü ile Türkiye’nin kalkınma odağısınız. Ülke 2023 hedeflerine sizlerle ulaşacaktır.

İnancınızın, çalışma ve yücelme azminizin sonsuz olmasını dilerim. Sizi ve ailenizi başarınız dolayısı ile gönülden tebrik eder, sevgi ile selamlarım” 

Img 9502

Img 9505

Img 9509