Bingöl Gençliği Kutlu Doğumda Buluştu

Tasavvuf müziğinin ünlü isimlerinden biri olan Sami Savni Özer, Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında Bingöl’e geldi. Bingöl Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda verilen konsere yoğun ilgi gösterildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Bingöl Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Kutlu Doğum Programı, Bingöllülerin beğenisini kazandı. Bingöl Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonundan düzenlenen “Gençlik Kutlu Doğumda Buluşuyor” programında Bingöllüler, unutulmaz bir tasavvuf gecesi yaşadı. Geniş katılımın sağlandığı etkinliğe Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Davulcu, İl Müftüsü Mecit Can, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Erdal Arıkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, Peygamber Efendimizi sadece Kutlu Doğum Haftasında anmak ve bir haftaya sığdırmanın imkânsız olduğunu belirterek; “O, her çağa ve her coğrafyaya güzel örnekler teşkil eden bir peygamberdir. Tüm zamanların, bütün coğrafyaların ve insanlığın, O’nun söylemleriyle bezenmeye, eylemleriyle yaşamaya ihtiyacı vardır” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Davulcu da Peygamber Efendimizin yaşamının örnek alınması gerektiğini vurguladı.

İl Müftüsü Mecit Can ise geniş katılımın kendisini son derece memnun ettiğini dile getirerek; programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından program, Türk Tasavvuf Musikisinin önemli isimlerinden Sami Savni Özer’in konseri ile devam etti. İlahi ve tasavvuf musikisi ziyafeti sunan Sami Savni Özer, en güzel eserlerini seslendirdi. Özer'in söylediği eserlere sık sık dinleyenler de katıldı. İki saate yakın süren konser, vatandaşların büyük beğenisini kazandı.

Kutlu Dogum Konser 1

Kutlu Dogum Konser 2

Kutlu Dogum Konser 3

Kutlu Dogum Konser 4

Kutlu Dogum Konser 5