Akademisyenlerimiz Proje Konusunda Bilgilendirildi

Üniversitemiz Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Rektörlük Konferans Salonu’nda akademisyenlere yönelik proje döngüsü ve proje sunulan kurumlarla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Proje, Proje Döngüsü, Proje Sunulan Kurum Ve Kuruluşlar ile ilgili Üniversitemiz Fen, Sağlık ve Mühendislik alanlarındaki akademik personele yönelik bilgilendirme toplantısı büyük ilgi gördü. Saat 09.00’da Üniversitemiz Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısına Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ekrem Atalan, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü ve Merkezi Laboratuvar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Genç MYO Müdürü Doç. Dr. Alaattin Yüksel, Üniversitemiz Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abdulvahap Baydaş, Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve Merkezi Laboratuvar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Aydın Şükrü Bengü ve çok sayıda akademisyen katıldı.

Toplantıda ilk konuşmayı yapan Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abdulvahap Baydaş, proje, proje döngüsü, proje sunulan kurum ve kuruluşlarla ilgili slayt eşliğinde sunum yaptı.

Toplantıda konuşan Biyoteknoloji Araştırma Ve Uygulama Merkezi Müdürü ve  Merkezi Laboratuvar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Aydın Şükrü Bengü, merkezi laboratuvarda bulunan cihazlar ile bu cihazların teknik özelliklerini anlattı.

Son olarak kürsüye çıkan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ekrem Atalan, akademisyenlere hitaben yaptığı konuşmada, akademisyenlerin proje konusunda üretken olmaları gerektiğini vurguladı. Yapılan her proje çalışmasının akademisyenlerin konumunu arttırmanın yanı sıra insanlığa getirdiği faydaya değinen Prof. Dr. Atalan, “Yeni bir üniversite olmamıza rağmen son derece donanımlı bir laboratuvarımız var. Akademisyenlerimizin bu laboratuvarımızdan olabildiğince faydalanmaları gerekiyor.  Üniversitemiz artık fiziksel yapısını tamamladı. Kalite ise yayın ve projelerle ortaya çıkar. Size de bunları gerçekleştirmek kalıyor” şeklinde konuştu.

 Proje Koordinasyon Merkezi 1

Proje Koordinasyon Merkezi 3

Proje Koordinasyon Merkezi Universitemiz Rektor Yardimcisi Prof Dr Ekrem Atalan 6

Proje Koordinasyon Merkezi Yrd Doc Dr Abdulvahap Baydas 4

Proje Koordinasyon Merkezi Yrd Doc Dr Aydin Sukru 5