Dekanın Mesajı

 

 dakan

 

Merhabalar,

Bingöl Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi ülkemizde yeni bir fakülte olmasına rağmen ülkemizin en başarılı mimar ve mühendislerini yetiştirmeyi hedefleyen bir fakültedir.

Fakültemiz bünyesi; Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Gıda, İnşaat, Makine, Metalürji ve Malzeme Bilimi Mühendisliği, Mimarlık ve Biyomühendislik olmak üzere toplam 8 bölümü barındırmaktadır.

Fakültemizde ders plan ve müfredatımız, MÜDEK ve Bologna süreci ilkelerine uygun olarak gözden geçirilmekte ve öğrenci merkezli eğitimin alt yapısı oluşturulmaktadır. Fakültemiz genç, dinamik ve donanımlı akademik kadrosu ile güçlü bir Ar-Ge potansiyeline sahiptir. Fakültemizi tercih eden öğrencilerimizin mezun olduklarında sağlam bir altyapısı ve uluslararası bir vizyona sahip olması hedeflenmektedir.

Öğrencilerimize sunmuş olduğumuz eğitim anlayışı, ulusal ve uluslararası rekabete açık, yönetsel ve düşünsel becerilere sahip, mesleki ilkelere bağlı ve işinin ehli, insan ilişkileri kuvvetli bireyler yetiştirmek üzerine kuruludur.

Tüm öğrencilerimizin ve emeği geçen akademik ve idari personelin başarılarının devamını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Prof. Dr. İbrahim TÜRKOĞLU