Sosyal Hizmet Bölümü

Ders Kaydı İle İlgili Önemli Duyuru!!!

1. Sınıflar: Zorunlu olarak görülen beş dersi seçip onayalayacaklar.

2. Sınıflar: Dört tane zorunlu ders seçilecek. Seçmeli derslerden Gelişim Psikolojisi, İnsan Hakları ve Sosyal Hizmet ile Sivil Toplum Örgütlerinde Sosyal Hizmet derslerinden birisi seçilecek. İkinci olarak Eski Metinleri Okuma ve Kürtçe derslerinden birisi seçilecek. Yani toplamda iki seçmeli ders seçilmiş olacak, üç dersten birisi ve iki dersten birisi seçilmiş olacak. 

3. Sınıflar: Dört adet zorunlu ders seçilecek. Açılan iki seçmeli dersin ikisi de seçilecek. Ayrıca üniversite ortak seçmeli derslerden de birini seçmek zorundasınız.

4. Sınıflar: Topluma Yönelik Sosyal Hizmet Dersi herkes tarafından seçilecek. Bunun yanında seçmeli derslerden ikisi seçilecek. Bunun için, her öğrenci kendi danışmanına göre seçmeli ders seçecek. Danışmanının kim olduğuna göre seçilecek dersler ise aşağıdaki gibidir:

- Mehmet Yazıcı'nın danışmanı olduğu öğrenciler: Göç Çok Kültürlülük ve Uyum Dersi ile Halk Sağlığı Dersini seçecekler.

- Mehmet Seyman Önder'in danışmanı olduğu öğrenciler:Göç Çok Kültürlülük ve Uyum Dersi ile Halk Sağlığı Dersini seçecekler.

- Mehmet Karaca'nın danışmanı olduğu öğrenciler: Adalette Sosyal Hizmet Uygulaması Dersi ve Sivil Toplum Örgütlerinde Sosyal Hizmet Uyg. Dersini seçecekler.

- Halil Kayıkçı'nın danışmanı olduğu öğrenciler: Adalette Sosyal Hizmet Uygulaması Dersi ve Sivil Toplum Örgütlerinde Sosyal Hizmet Uyg. Dersini seçecekler.

- M. Cevat Acar'ın danışmanı olduğu öğrenciler: Sağlıkta Sosyal Hizmet Uyg. Dersi ve Aile ve SPB'ye Bağlı Kurumlarda S. H. Uyg. Dersini seçecekler.

- Hıdır Apak'ın danışmanı olduğu öğrenciler: Sağlıkta Sosyal Hizmet Uyg. Dersi ve Aile ve SPB'ye Bağlı Kurumlarda S. H. Uyg. Dersini seçecekler.

- Yunus Bucuka'nın danışmanı olduğu öğrenciler: Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Hizmetleri Dersi ve Yerel Yönetimlerde Sosyal Hizmet Uyg. Dersini seçecekler.

- Mehmet Kurt'un danışmanı olduğu öğrenciler: Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Hizmetleri Dersi ve Yerel Yönetimlerde Sosyal Hizmet Uyg. Dersini seçecekler.

 Staj Öğrencileri - Danışman Listesi

 

 

Önemli Duyuru!!!

4. Sınıf Öğrencilerimizin Dikkatine (alttaki NOT'u da okuyun)
Uygulama dersini yüklenecek olan arkadaşlar için dönem başında oryantasyon toplantısı yapılacaktır. Toplantıya katılmak zorunludur. Öğrenci - Eğitsel Danışman Listesi ilerleyen tarihlerde ilan edilecektir. 

Tarih: 14. 09.2015
Saat: 13.30
Yer: Fen Edebiyat Konferans Salonu

NOT: Uygulama yapacağı yer kendisini kabul edip de kendisinden resmi yazı istenen öğrencilerin ad, soyad ve kurum veya kuruluşun tam adını bu hafta içerisinde bana iletmeleri rica olunur.

Mail: eapak@hotmail.com

 

 

Birinci Sınıf Öğrencilerimiz İçin Okuma Listesi