“İslam Bizi Kardeş Kıldı”

Üniversitemizin düzenlediği Kutlu Doğum Konferansına katılan Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Gökçe, dinimizin kardeşliğe verdiği öneme vurgu yaptı. Peygamber Efendimizin kardeşlikle alakalı hadislerine geniş yer veren Gökçe, İslam’ın Müslümanları kardeş kıldığını söyledi.

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Gökçe tarafından Üniversitemizde, Peygamber Efendimizin anlatıldığı bir konferans verildi. Üniversitemiz tarafından organize edilen konferansa İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulaziz Beki’nin yanı sıra, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Üniversitemiz Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Gökçe katıldı. Konuşmasında İslamiyet’in kardeşliğe verdiği öneme vurgu yapan Gökçe, “Dinimizde Müslümanların kardeşliğine verilen önem çok açıktır. Peygamber Efendimiz ‘Sizden biriniz kendisi için istediğini Müslüman kardeşi için de istemedikçe iman etmiş olamaz’ diyor. Yani biz birbirimizi sevmedikçe iman etmiş olamayız. Çünkü İslam bizi kardeş yaptı. Biz Müslümanlar kardeşiz. Birbirimizi kardeş gibi görmeli ve kardeş gibi davranmalıyız. Allah bizleri kardeş olarak ilan ettiğinde soy ve ırkımızın üstünlüğüne yer olmadığını da ilan etti. İslam kardeşliği önemli bir kardeşliktir. Bu öyle sıradan bir kardeşlik değildir” dedi.

Kutlu Dogum Cuneyt Gokce 1

Kutlu Dogum Cuneyt Gokce 2

Kutlu Dogum Cuneyt Gokce 3